KONST / Litografier / Färglitografi 13925234
*
nr 1392 5234
Ewert Karlsson EWK
(1918-2004), Sverige
Färglitografi, "Statsministrar". Signerad, numrerad 95/300, daterad 1989. Motivet: 49x51, yttermått inklusive ram: 62x66 cm
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 19:28:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 08:01:26
1
500 kr
22/4 16:32:55
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ewert Karlsson EWK
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Läs mer om Ewert Karlsson EWK
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ewert karlsson ewk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
*
Ewert Karlsson EWK
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Läs mer om Ewert Karlsson EWK
nr 1392 5234
Ewert Karlsson EWK
(1918-2004), Sverige
Färglitografi, "Statsministrar". Signerad, numrerad 95/300, daterad 1989. Motivet: 49x51, yttermått inklusive ram: 62x66 cm
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 08:01:26 | 1 | 500 kr |
22/4 16:32:55 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ewert Karlsson EWK
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.Läs mer om Ewert Karlsson EWK
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ewert karlsson ewk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49